Mikrovalovka - knjiga receptov

frisco  

član od: 22.1.2003

sporočila: 1

tema odprta - 22. jan 2003 16:27 | ogledi: 6.159 | odgovori: 9

Včeraj sva z ženo postala ponosna lastnika nove mikrovalovke SHARP R-84ST. Sicer ime ni važno, ima dva žara, ventilacijsko pečenje, ima vse kar imajo veliki. Ni pa bilo zraven navodil ene pametne brošurce (knjige receptov).

Zanima me, če kdo ve za kakšno knjigo receptov, za pripravo hrane v mikrovalovki, ki vsebuje res vse potrebne podatke (npr. peka piščanca - kakšno moč mikrovalov rabiš, kateri žar vklopiti itd.)

Upam, da kaj takega obstaja, da mi ne bo treba 1 tono hrane prej skurit, da bom vedel kako se kaj pripravi.

LP vsem skupaj!

Dušan Hočevar

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2003 8:35

Kar v ta prvo knjižnico stopi in povprašaj po knjigah Marinke Pečjak, pa malo pobrskaj še v rubriki recepti. LPL

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

7. feb 2003 1:21

Tudi jaz posedujem to čudo tehnike, pa sem po nekaj urah branja navodil za peko z žarom in "matranjem" čevapčičev ugotovil, da je mikrovalovka uporabna (dvakrat dlje od klasičnega načina) skoraj samo za odtajevanje (hvala bogu) in pogrevanje!!! ...kjer pa je nepogrešljiva! Marijan PETEK

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

7. feb 2003 9:08

Sama imam mikrovalovno pečico ki je kombinacijska in konvekcijska pečica obenem. Zraven sem poleg tehničnih navodil dobila še knjižico z nekaj recepti. V njej sem parkrat spekla piščanca (uporabila sem že prednastavljen program) Moram reči da sem edino povečala težo piščanca, bil pa je krasno pečen in tudi koža je bila zlato rjave barve in hrustljava. V njej sem pripravila tudi pečen krompir in pa zadnje čase pizzo, pri kateri ne uporabljam prednastavljenega programa, ampak pečico dam na pre-heat (190 C da se segreje) in potem pa na nižjo mrežo peki papir in pa gor pizzo za 10 do 12 min na 190 ali 200 C. Po knjižici z recepti še nisem ustvarjala nič, bom pa poskusila z sadnim kruhom :) Drugače pa za pogrevanje je pa res nepogrešljiva. Marjeta Žniderčič

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

7. feb 2003 11:22

Marjeta, kakšno mikrovalovno pečico imaš (proizvajalec in tip)? Jaz bi namreč tudi rada kupila tako, v kateri lahko tudi kaj spečeš, pa sploh ne vem, katero naj izberem..prodajalci pa tudi ne znajo svetovat (vsaj večina) lp, maja

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

7. feb 2003 15:57

Tudi jaz imam podobno kot Marjeta (pečica, žar spodaj / zgoraj) in ta veliko pečico uporabljam vedno manj. V njej delam praktično vse (pečenka, zrezki, pizza, krompir na različne načine, celo gibanica je uspela ... Odlična je tudi za peko pred-pečenih zadevščin (žemljice, štručke) in zamrznjenega peciva (rogljički, ...)... Vaja pa, kot povsod, dela mojstra. Prej sem imela 10 let mikrovalovko samo z žarom, pa sploh ni za primerjat... Maja zato priporočam nakup take kombinirane, res je malo dražja, pa tudi mnogo bolj uporabna (če želiš, lahko pošljem kateri tip imam) lep pozdrav, Marjetka Sporočilo je spremenil(a) marjetka kelenc dne 07. feb 2003 15:58:14

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

9. feb 2003 11:58

Se opravicujem ker sem mal pozna z odgovorom. Pecica je GOLDSTAR model MC-7836M (stara je priblizno 5 do 6 let, stala je okrog 70000 sit k sem jo kupila) na navodilih pa pise: Mikrovalovna pecica, razenj, konvekcijska pecica. zraven je bla knjizica z cca 40 recepti. Marjeta Žniderčič

jst  

član od: 2.1.2003

sporočila: 18

9. feb 2003 21:25

Pri mladinski knjigi (Svet knjige) je pred kratkim izšla ena o kuhanju v mikrovalovki. Sama imam nekaj receptov Pečjakove. Nekaj receptov mi je uspelo, nekaj pa ne. Imam sicer čisto enostavno, brez žara in drugih pritiklin. Predvsem za pogrevanje ali predpripravo hrane je čudovita. Saj veste, ko pridejo otroci lačni iz šole!

sadek.  

član od: 11.2.2003

sporočila: 1

11. feb 2003 13:45

Če bi kdo želel imeti zvezek "Kuharica za mikrovalovne pečice z žarom" v Word dokumentu mi pišite na E-mail:sadekm@siol.net s pripisom Kuharica z mikrovali! Lep pozdrav! Andreja Janžič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti